Join us on Facebook to keep up with all the news 

​​REBROADCAST

Lakeview Wrestling Tournament

2/2 10am Lakeview Duals Wrestling Mat 1

2/2 10am Lakeview Duals Wrestling Mat 2


2/5 5pm Central @ Triad Girls Basketball

2/5 6:30pm Central @ Triad Boys Basketball

2/9 6pm Rogue River @ Lakeview Boys Basketball

2/9 7:30pm Rogue River @ Lakeview Girls Basketball

2/12 6pm Triad @ Rogue Valley Girls Basketball

2/12 7:30pm Triad @ Rogue Valley Boys Basketball


OSAA 1A State Girls Basketball Tournament
2/26 1:30pm TBD @ TBD
2/26 3:15pm TBD @ TBD
2/26 6:30pm TBD @ TBD
2/26 8:15pm TBD @ TBD
2/27 9am TBD @ TBD
2/27 10:45am TBD @ TBD
2/28 12pm TBD @ TBD
2/28 1:45pm TBD @ TBD
3/1 9am TBD @ TBD 4th/6th
3/1 1:30pm TBD @ TBD 3rd/5th
3/1 3:15pm TBD @ TBD 1st/2nd

OSAA 1A State Boys Basketball Tournament

2/27 1:30pm TBD @ TBD 
2/27 3:15pm TBD @ TBD
2/27 6:30pm TBD @ TBD
2/27 8:15pm TBD @ TBD
2/28 8am TBD @ TBD
2/28 9:45am TBD @ TBD
2/28 4:15pm TBD @ TBD
2/28 6pm TBD @ TBD
3/1 10:45pm TBD @ TBD 4th/6th
3/1 6:45pm TBD @ TBD 3rd/5th
3/1 8:30pm TBD @ TBD 1st/2nd


REBROADCAST

​​

1A Season Preview Volleyball Tournament

​8/24 8am Crane Mustangs vs. Hosanna Lions

8/24 9am Joseph Eagles vs. Alsea Wolverines

8/24 10am N Clackamas Saints vs. Powder Valley Badgers

8/24 11am Crosshill Eagles vs. North Douglas Warriors

8/24 11am Days Creek Wolves vs. Perrydale Pirates

8/24 12pm Adrian Antelopes vs. McKenzie Eagles

8/24 12pm Joseph Eagles vs. Hosanna Lions

8/24 1pm Country Cougars vs. Echo Cougars

8/24 1pm Crane Mustangs vs. Alsea Wolverines

8/24 2pm Perrydale Pirates vs. Prairie City Panthers

8/24 2pm Days Creek Wolves vs. North Clackamas Saints

8/24 3pm Powder Valley Badgers vs. N Douglas Warriors

8/24 3pm Joseph Eagles vs. Crosshill Eagles

8/24 4pm Crane Mustangs vs. Perrydale Pirates

8/24 4pm Echo Cougars vs. Hosanna Lions

8/24 5pm Crosshill Eagles vs. Adrian Antelopes

8/24 5pm Prairie City Panthers vs. McKenzie Eagles

8/24 6pm Alsea Wolverines vs. N Clackamas Saints

8/24 6pm Powder Valley Badgers vs. Days Creek Wolves

8/24 7pm Crane Mustangs vs. Country Cougars

8/25 8am Joseph Eagles vs. McKenzie Eagles

8/25 8am Prairie City Panthers vs. Country Cougars

8/25 9am Hosanna Lions vs. Perrydale Pirates

8/25 9am Alsea Wolverines vs. Powder Valley Badgers

8/25 10am Days Creek Wolves vs. Echo Cougars

8/25 10am Adrian Antelopes vs. North Clackamas Saints

8/25 11am N Douglas Warriors vs. Country Cougars

8/25 11am Crane Mustangs vs. Crosshill Eagles

8/25 12pm McKenzie Eagles vs. Powder Valley Badgers

8/25 12pm Perrydale Pirates vs. Joseph Eagles

8/25 1pm Prairie City Panthers vs. Alsea Wolverines

8/25 1pm North Clackamas Saints vs. Hosanna Lions

8/25 2pm Days Creek Wolves vs. Prairie City Panthers

8/25 2pm Crane Mustangs vs. North Douglas Warriors

8/25 3pm Echo Cougars vs. N Clackamas Saints

8/25 3pm Perrydale Pirates vs. Adrian Antelopes

8/25 4pm Days Creek Wolves vs. Prairie City Panthers

8/25 4pm Joseph Eagles vs. North Douglas Warriors

8/25 5pm Alsea Wolverines vs. Adrian Antelopes

8/25 5pm Powder Valley Badgers vs. Country Cougars

8/25 6pm Crosshill Eagles vs. Hosanna Lions

8/25 6pm Echo Cougars vs. McKenzie Eagles


Dufur Football Classic

8/30 4pm Ione Cardinals vs. Powder Valley Badgers

8/30 7:30pm Triad Timber Wolves vs. Dufur Rangers

8/31 1pm Union Bobcats vs. Oakridge Warriors

8/31 4pm Lowell Devils vs. Adrian Antelopes

8/31 7:30pm Hosanna Lions vs. Falls City Mountaineers

9/1 10am Dufur Rangers JV vs. Adrian Antelopes JV

9/1 1pm Bonanza Antlers vs. Mohawk Mustangs

9/1 4pm Camas Valley Hornets vs. Crane Mustangs

9/1 7:30pm Sherman Huskies vs. Elkton Elks

9/6 6pm Country @ Damascus Volleyball

9/6 7pm Triad @ Hosanna Volleyball

9/7 7pm Lakeview @ Burns Football

9/11 6pm Life @ Country Volleyball

9/13 6:15pm Butte Falls @ Illinois Valley Volleyball

9/18 5pm Trinity Lutheran @ Triad Volleyball

9/18 5:30pm Rogue Valley @ Hosanna Volleyball

9/18 6pm Country @ Southwest Volleyball

9/20 5:30pm Chiloquin @ Hosanna Volleyball

9/21 6pm Country @ North Clackamas Volleyball


Sisters Volleyball Tournament

Pool Play
9/22 8am Sisters Outlaws vs. Klamath Union Pelicans
9/22 8am Tillamook Cheesemakers vs. Henley Hornets
9/22 8am Marist Spartans vs. Estacada Rangers
9/22 8am Hidden Valley Mustangs vs. La Grande Tigers
9/22 8am Valley Catholic Valiants vs. Cascade Cougars
9/22 9am Burns Hilanders vs. Madras White Buffaloes
9/22 9am Vale Vikings vs. Siuslaw Vikings
9/22 9am Baker Bulldogs vs. Stayton Eagles
9/22 9am Sweet Home Huskies vs. North Bend Bulldogs
9/22 9am Cottage Grove Lions vs. North Valley Knights
9/22 10am Sisters Outlaws vs. Madras White Buffaloes
9/22 10am Tillamook Cheesemakers vs. Siuslaw Vikings
9/22 10am Marist Spartans vs. Stayton Eagles
9/22 10a Hidden Valley Mustangs vs North Bend Bulldogs
9/22 10am Valley Catholic Valiants vs. North Valley Knights
9/22 11am Burns Hilanders vs. Klamath Union Pelicans
9/22 11am Vale Vikings vs. Henley Hornets
9/22 11am Baker Bulldogs vs. Estacada Rangers
9/22 11am Sweet Home Huskies vs. La Grande Tigers
9/22 11am Cottage Grove Lions vs. Cascade Cougars
9/22 12pm KU Pelicans vs. Madras White Buffaloes
9/22 12pm Henley Hornets vs. Siuslaw Vikings
9/22 12pm Estacada Rangers vs. Stayton Eagles
9/22 12pm La Grande Tigers vs. North Bend Bulldogs
9/22 12pm Cascade Cougars vs. North Valley Knights
9/22 1pm Sisters Outlaws vs. Burns Hilanders
9/22 1pm Tillamook Cheesemakers vs. Vale Vikings
9/22 1pm Marist Spartans vs. Baker Bulldogs
9/22 1pm Hidden Valley Mustangs vs Sweet Home Huskies
9/22 1pm Valley Catholic Valiants vs. Cottage Grove Lions
Bracket Play
9/22 2:30pm Sisters vs. Burns
9/22 2:30pm Estacada vs. Tillamook
9/22 2:30 Valley Catholic vs. Cottage Grove

9/22 2:30pm Klamath Union vs. Cascade
9/22 2:30pm Vale vs. Hidden Valley
9/22 2:30pm La Grande vs. Siuslaw​
9/22 3:30pm Marist vs. Sweet Home
9/22 3:30m Estacada vs. Tillamook
9/22 3:30pm Madras vs. North Bend 
9/22 3:30pm Stayton vs. North Valley
9/22 3:30pm Henley vs. Baker
9/22 4:30pm Sisters vs. Sweet Home 
9/22 4:30pm Tillamook vs. Valley Catholic 
9/22 4:30pm Hidden Valley vs. Stayton
9/22 4:30pm  La Grande vs. Henley
9/22 6pm Sisters vs. Tillamook Gold Championship
9/22 6pm Henley vs. Hidden Valley Silver Championship


9/25 4:30pm Perrydale @ Country Volleyball

9/25 6pm Portland Waldorf @ Country Volleyball

9/25 7pm Hosanna @ Triad Volleyball

9/26 4:30pm Lakeview @ Illinois Valley Boys Soccer

9/27 5:30pm Prospect @ Hosanna Volleyball

9/27 5:30pm Triad @ Rogue Valley Volleyball

9/28 4:30pm Valor @ Country Volleyball

9/28 6pm Damascus @ Country Volleyball

9/28 7pm Glendale @ Riddle Football

9/29 7pm Hosanna @ Triad Football

10/2 6pm Country @ Life Volleyball

10/4 5:30pm North Lake @ Hosanna Christian Volleyball

10/4 6:15pm Canyonville @ Illinois Valley Volleyball

10/5 6pm Open Door @ Country

10/5 7pm North Lake @ Hosanna Football

10/5 7pm Days Creek @ Riddle Football

10/6 1pm Canyonville @ Illinois Valley Boys Soccer

10/6 2pm Camas Valley @ Butte Falls Football

10/9 5:30pm Hosanna @ Central Volleyball

10/9 6pm Country @ Southwest Volleyball

10/10 4:30pm Lakeview @ Illinois Valley Girls Soccer

10/11 6pm Country @ Valor Volleyball

10/11 6pm Lost River @ Lakeview Volleyball

10/12 6pm North Clackamas @ Country Volleyball

10/12 7pm Lakeview @ Coquille Football

10/13 1pm Riddle @ Camas Valley Football

10/13 6:15pm Lost River @ Illinois Valley Volleyball


Hosanna Christian Volleyball Duel

10/16 4pm McKenzie @ Hosanna

10/16 5:30pm McKenzie vs. Days Creek

10/16 7pm Days Creek @ Hosanna


10/18 6:15pm Lakeview @ Illinois Valley Volleyball

10/19 7pm Chiloquin @ Hosanna Football

10/19 7pm Lakeview @ Illinois Valley Football

10/24 5pm Crane @ Gilchrist State Volleyball

10/26 7pm Glide @ Lakeview Football

10/27 2pm Jordan Valley @ Hosanna State Volleyball


OSAA 2A/1A State Volleyball Final Site Tournament

11/2 8am Perrydale vs. St. Paul Court 1

11/2 8am Days Creek vs. North Douglas Court 2

11/2 10am Crosshill vs. Hosanna Court 1

11/2 10am Joseph vs. Powder Valley Court 2

11/2 1:15pm Glide vs. Kennedy Court 1

11/2 1:15pm Weston-McEwen vs. Portland Court 2

11/2 3:15pm Oakridge vs. Central Linn Court 1

11/2 3:15pm Coquille vs. Grant Union Court 2

​​11/2 6:30pm North Douglas vs. St. Paul Court 1
11/2 6:30pm Hosanna Ch. vs. Powder Valley Court 2
11/2 8:30pm Portland Ch. vs. Kennedy Court 1
11/2 8:30pm Central Linn vs. Grant Union Court 2
11/3 8am Perrydale vs. Days Creek Court 1
11/3 8am Crosshill Ch. vs. Joseph Court 2
11/3 10am Glide vs. Weston-McEwen Court Court 1
11/3 10am Coquille vs. Oakridge Court 2
11/3 12pm North Douglas vs. Hosanna Court 1 1A 3rd/5th
11/3 12pm Crosshill vs. Perrydale Court 2 1A 4th/6th
11/3 2:15pm Central Linn vs. Kennedy Court 1 2A 3rd/5th
11/3 2:15p Coquille vs Weston-McEwen Court 2 2A 4th/6th
11/3 6pm Powder Valley vs. St. Paul 1A Championship
11/3 8:30pm Portland Ch vs Grant Union 2A Championship


11/9 7:30pm Mazama @ Marshfield State Football

11/10 1pm Lakeview @ Monroe State Football

11/10 1pm Adrian/Jordan Valley @ Hosanna State Football

11/17 12pm Lost River vs. Kennedy State Football

11/17 4pm Hosanna vs. Dufur State Football

11/24 6pm Chester vs. Fall River Football Championship

12/1 7pm Sutter vs West Valley Football Championship


12/3 4pm Triad @ Butte Valley Girls Basketball

12/3 5:30pm Triad @ Butte Valley JV Boys Basketball

12/3 7pm Triad @ Butte Valley Boys Basketball


CIF State Football Northern Region Bowl Games

12/7 7:30pm Rio Linda @ West Valley

12/8 6pm Central Valley Ch. @ Pleasant Valley


12/10 5:30pm New Hope @ Hosanna Girls Basketball

12/10 7pm New Hope @ Hosanna Boys Basketball


Holiday Tournament

12/14 12pm Butte Valley @ Klamath Union JV Girls

12/14 1:30pm Butte Valley @ Klamath Union JV Boys

12/14 3pm Henley JV @ Pacific Girls Basketball

12/14 4:30pm Trinity @ Pacific Boys Basketball

12/14 6pm Sherman @ Hosanna Girls Basketball

12/14 7:30pm Sherman @ Hosanna Boys Basketball

12/15 12pm Klamath Union JV @ Sherman Girls Basketball

12/15 1:30pm Butte Valley @ Sherman Boys Basketball

12/15 3pm Butte Valley @ Henley JV Girls Basketball

12/15 4:30pm Klamath Union JV @ Trinity Boys Basketball

12/15 6pm Pacific @ Hosanna Girls Basketball

12/15 7:30pm Pacific @ Hosanna Boys Basketball


12/18 5pm Triad @ North Lake Girls Basketball

12/18 6:30pm Triad @ North Lake Boys Basketball

12/21 5:30pm Paisley @ Hosanna Girls Basketball

12/21 7pm Paisley @ Hosanna Boys Basketball

12/22 4pm Trinity @ Triad Boys Basketball​​

1/5 4pm Trinity @ Hosanna Boys Basketball

1/8 5:30pm Hosanna @ Triad Girls Basketball

1/8 7pm Hosanna @ Triad Boys Basketball

1/11 6:30pm Canyonville @ Lakeview Girls Basketball

1/11 8pm Canyonville @ Lakeview Boys Basketball

1/12 6pm Rogue Valley @ Triad Girls Basketball

1/12 7:30pm Rogue Valley @ Triad Boys Basketball

1/18 5pm North Lake @ Triad Girls Basketball

1/18 6:30pm North Lake @ Triad Boys Basketball

1/19 6pm Rogue Valley @ Hosanna Girls Basketball

1/19 8pm Rogue Valley @ Hosanna Boys Basketball

1/22 5:30pm Chiloquin @ Hosanna Girls Basketball

1/22 7pm Chiloquin @ Hosanna Boys Basketball

1/25 6pm Glide @ Lakeview Boys Basketball

1/25 7:30pm Glide @ Lakeview Girls Basketball

1/26 2:30pm North Lake @ Hosanna Girls Basketball

1/26 4:30pm North Lake @ Hosanna Boys Basketball

1/29 5:30pm Triad @ Hosanna Girls Basketball

1/29 7pm Triad @ Hosanna Boys Basketball

2/1 5:30pm Prospect @ Hosanna Girls Basketball

2/1 5:30pm Chiloquin @ Triad Girls Basketball

2/1 7pm Prospect @ Hosanna Boys Basketball

2/1 7pm Chiloquin @ Triad Boys Basketball